Toyota liderem sektora motoryzacyjnego w rankingu Best Global Brands 2023 firmy Interbrand

W rankingu najbardziej cenionych marek na świecie, przygotowanym przez firmę Interbrand, Toyota po raz 20. z rzędu zajęła miejsce lidera w sektorze motoryzacyjnym. W najnowszym raporcie Best Global Brands 2023 firma została wyceniona na 64,5 miliarda dolarów. Odnotowując 8% wzrost w stosunku do roku ubiegłego, marka ponownie zapewniła sobie szóste miejsce w ogólnym rankingu.

Toyota dostarcza swoje samochody do klientów w ponad 170 krajach i regionach, co czyni ją największym producentem samochodów na świecie. W 2022 roku na całym świecie koncern sprzedał prawie 10,5 miliona samochodów Toyoty, Lexusa, Daihatsu oraz Hino, utrzymując poziom z roku 2021. Kolejny rok z rzędu swoją siłę udowodniła marka Toyota, osiągając globalną sprzedaż na poziomie ponad 9,5 miliona aut.

W opinii ekspertów firmy Interbrand za sukcesem Toyoty stoi zdywersyfikowana gama modelowa, szeroki wybór wersji i rodzajów napędów, w tym oszczędnych i trwałych zelektryfikowanych napędów hybrydowych, rozwijanych przez firmę od ponad 25 lat.

Marka konsekwentnie poszerza gamę zelektryfikowanych samochodów oraz równolegle rozwija wszystkie rodzaje nisko- i bezemisyjnych napędów, a także na szeroką skalę inwestuje w technologie wodorowe. Dzięki temu Toyota jest w ścisłej czołówce najbardziej innowacyjnych firm motoryzacyjnych, a wszystkie te działania przekładają się na lepszą sprzedaż z roku na rok oraz przyspieszanie tempa dekarbonizacji. Klientom na całym świecie dostarczono już ponad 23 miliony zelektryfikowanych aut.

Poza świetnymi wynikami sprzedaży samochodów silną pozycję marki Toyota budują także wielkie sukcesy w globalnym motorsporcie, takie jak zwycięstwa w cyklach WRC i WEC, a także w Rajdzie Dakar. Doświadczenia zdobyte podczas najbardziej wymagających zawodów służą później w projektowaniu nowych aut i wyjątkowych wersji.

Pełny ranking wartości marek firmy Interbrand jest dostępny na: https://interbrand.com/best-global-brands/

Podobne wpisy