Skip to content

Toyota Corolla Sedan

Zapytaj o samochód

Zapytaj o samochód

Toyota Trójmiasto: Corolla Sedan– najpopularniejszy samochód na świecie triumfalnie wkroczył na rynek i dzięki innowacyjnemu napędowi hybrydowemu oraz odświeżonym elementom stylistycznym daje kierowcy jeszcze większą radość z jazdy.

 

Produkowana od 54 lat Toyota Corolla doczekała się 12-nastu generacji i została sprzedana w liczbie prawie 45 milionów egzemplarzy.

Dzisiejsza Corolla jest znacznie większa i bardziej zaawansowana technologicznie niż jej wcześniejsze generacje. Nie zmieniła się za to jej wszechstronność i legendarna niezawodność.

Najnowszy model został zaprojektowany zupełnie od nowa na platformie TNGA. Jest to także pierwsza Corolla w wersji sedan, dostępna z napędem hybrydowym.

Podstawowym napędem w nowej Corolli jest silnik benzynowy 1.6 Valvematic Dual VVT-i o mocy 132 KM, sparowany z 6-biegową, manualną skrzynią biegów lub automatem Multidrive. Ponadto w ofercie jest również napęd hybrydowy znany z Priusa czwartej generacji oraz z Toyoty C-HR – benzynowy silnik 1.8 o mocy 122 KM działa wspólnie z silnikiem elektrycznym o mocy 72 KM (53 kW) i momencie obrotowym 163 Nm. Ta wersja występuje tylko ze skrzynią bezstopniową e-CVT.