Blisko 60 tysięcy ankietowanych uznało RAV4 Plug-In Hybrid najbardziej godnym polecenia autem na rynku

Toyota RAV4 Plug-In Hybrid została wybrana najbardziej godnym polecenia modelem w tegorocznej analizie brytyjskiej organizacji Which?. Najmocniejszy i najbardziej oszczędny wariant SUV-a został wskazany przez ponad 50 tysięcy użytkowników spośród 60 tysięcy ankietowanych.

Każdego roku organizacja Which? przeprowadza badanie celem którego, w oparciu o wskaźnik zadowolenia klientów i prawdopodobieństwo, że właściciel zarekomenduje swój model bliskiej rodzinie lub znajomym, jest wskazanie najbardziej i najmniej godnego polecenia samochodu na rynku. Z tegorocznych wyników ankiety jednoznacznie wynika, że najbardziej godnym polecenia autem na rynku jest Toyota RAV4 Plug-In Hybrid. Ta wersja SUV-a została wskazana przez ponad 50 tysięcy respondentów spośród 60 tysięcy ankietowanych. Kluczowe atuty Toyoty RAV4 Plug-In Hybrid zdaniem ankietowanych to przede wszystkim niskie zużycie paliwa, dobre osiągi oraz wysoki poziom komfortu.

„Właściciele Toyoty RAV4 powiedzieli nam, że ten model to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o codzienną jazdę, wyjątkową praktyczność, swobodną jazdą i bezpieczeństwo. Podkreślano także niezawodność Toyoty. Wariant PHEV zapewnia doskonałe osiągi i niskie zużycie paliwa nawet wtedy, gdy nie można regularnie ładować baterii” – powiedziała Natalie Hitchins, szefowa działu Home Products and Services w Which?.

Wysokie osiągi w parze z niskim zużyciem paliwa

Toyota RAV4 Plug-In Hybrid to najmocniejsza i najbardziej oszczędna wersja w blisko 30-letniej historii modelu. Hybrydowy układ, którego sercem jest 2,5-litrowy, benzynowy silnik Hybrid Dynamic Force, generuje moc łącznie 306 KM, co pozwala rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Auto jest standardowo wyposażone w inteligentny, elektryczny napęd na wszystkie koła AWD-i.

Duży, litowo-jonowy akumulator o pojemności 18,1 kWh umożliwia jazdę w bezemisyjnym trybie EV na dystansie do 75 km wg WLTP. W mieście Toyota RAV4 Plug-In Hybrid może pokonać blisko 100 km bez żadnych emisji. Ponadto korzystając jedynie z napędu elektrycznego auto może rozwinąć prędkość do 135 km/h nawet przy maksymalnym przyspieszeniu.

Zastosowanie modułowej platformy GA-K sprawiło, że nadwozie Toyoty RAV4 Plug-In Hybrid jest stosunkowo lekkie i bardzo sztywne, co w połączeniu z nisko położonym środkiem ciężkości gwarantuje bardzo dobre właściwości jezdne i stabilność w zakrętach.

Cyfrowe zegary i najnowsze multimedia

Obecnie w salonach Toyoty dostępne są modele RAV4 Hybrid i Toyota RAV4 Plug-In Hybrid po faceliftingu. Odświeżony został pas przedni, wnętrze wzbogacono o konfigurowalne cyfrowe zegary wyświetlane na dużym, 12,3-calowym ekranie oraz system multimedialny nowej generacji z większym, 10,5-calowym ekranem HD, nawigacją w chmurze oraz asystentem głosowym, który jest wywoływany komendą „Hej Toyota”. System rozumie naturalne komendy głosowe i za jego pomocą możemy ustawić klimatyzację i multimedia, wykonać połączenie telefoniczne oraz otworzyć lub zamknąć okna.

Lifting modelu to także dostęp do aplikacji MyToyota na smatfony, zapewniającej kierowcy dostęp do szczegółowych informacji o samochodzie. Z poziomu aplikacji kierowca może również sprawdzić, czy samochód jest zamknięty, ma zamknięte okna i wyłączone światła. Aplikacja MyToyota daje możliwość zablokowania i odblokowania drzwi na odległość. W przypadku wersji Plug-In Hybrid można sprawdzić poziom baterii i zaplanować ładowanie.

Cztery wersje Toyoty RAV4 Plug-In Hybrid

Gama modelowa Toyoty RAV4 Plug-In Hybrid na rok modelowy 2024 składa się z czterech wersji wyposażenia Dynamic, Selection, Style i topowej GR SPORT, nawiązującej stylistycznie do sportowych samochodów opracowanych przez zespół TOYOTA GAZOO Racing.

Wersja Dynamic kosztuje od 238 200 zł i standardowo jest wyposażona w światła główne w technologii projektorowej, 18-calowe felgi aluminiowe, system bezkluczykowego dostępu do samochodu, podgrzewane fotele przednie i podgrzewane skrajne siedzenia na tylnej kanapie, system multimedialny Toyota Smart Connect® z 10,5-calowym ekranem HD, interfejs Apple CarPlay® i Android Auto™ oraz nawigację Connected z mapami online i offline oraz 4-letnią darmową transmisją danych.

Wersja Selection dostępna od 256 700 zł jest dodatkowo wyposażona w tapicerkę ze skóry syntentyczej, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (PVM), cyfrowe lusterko wsteczne, podgrzewaną kierownicę, podgrzewaną szybę przednią i podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby. Dodatkowo na liście wyposażenia znajduje się dach i lusterka zewnętrzne w kolorze fortepianowej czerni, a także system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM) i system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA).

W wersji Style (od 263 300 zł) nabywca zyskuje tapicerkę ze skóry naturalnej, sterowany elektrycznie dach panoramiczny z funkcją otwierania i uchylania, pamięć ustawień fotela kierowcy, wentylowane fotele przednie, elektryczną regulację położenia fotela pasażera (bez regulacji wysokości) oraz wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD).

Najwyższa wersja wyposażenia GR SPORT kosztująca 276 200 zł wyróżnia się na tle pozostałych odmian sportową stylistyką i lepszymi właściwościami jezdnymi za sprawą zastosowania sztywniejszych sprężyn i amortyzatorów. Względem wersji Style jest dodatkowo wyposażona w tapicerkę GR SPORT (zamsz syntetyczny i skóra syntetyczna), 19-calowe felgi aluminiowe GR SPORT czy system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu z automatycznym hamowaniem (RCTAB).

Podobne wpisy